conference

Upozornění

Bezdrátová síť conference bude zrušena k 18.9.2022. S veškerými účty do sítě conference se nově (již nyní) přihlásíte i do bezdrátové sítě guest.vse.cz, která je náhradou za síť conference. Veškeré účty do sítě conference zůstanou v platnosti i po zrušení této sítě a budou sloužit pro přihlašování do sítě guest.vse.cz.

 

Žádost o založení konference: https://netreg.vse.cz/conference/apply

Připojování účastníků konferencí v prostorách VŠE:

Bezdrátová síť s názvem confererence se používá pro připojení účastníků konferencí pořádaných v prostorách Vysoké školy ekonomické v Praze (SB, NB, RB, LAULA, VAULA, CKJ, JM, Třebešín, Točná). Tato síť je oddělena od počítačové sítě VŠE a není na ní prováděno žádné filtrování provozu.

Za dobu, kdy na VŠE poskytujeme přístup do bezdrátové sítě conference, bylo pořádáno na desítky konferencí. Síť conference pracuje na stejné technologii jako síť eduroam, která dokáže zvládnout v jednu chvíli více než 6000 uživatelů (ověřeno provozem).

Jak se do bezdrátové sítě conference přihlásit:

  1. Uživatel po obdržení přístutových údajů (jméno a heslo) nalezne na svém zařízení bezrátovou síť  SSID conference a provede připojení.
  2. Pro úspěšném připojení  do bezdrátové sítě (je mu přidělena IP adresa z rozsahu 172.17.x.x) otevře internetový prohlížeč a zadá jakoukoliv existující stránku. Bude automaticky přesměrován na stránku s přihlašovacími údaji, kde  zadá přidělené uživatelské jméno a heslo.
  3. Po úspěšném zadání uživatelského jména a hesla se zobrazí samostatné okno, které oznámí, že je uživatel do bezdrátové sítě připojen.
  4. Od této doby je účastník konference připojen k bezdrátové síti conference a může naplno využívat přístup k internetu.

Jaké mohou nastat komplikace při připojování:

Pokud se na zařízení návštěvníka konference neobjeví stránky s přihlašovacími údaji, bude mít s nějvětší pravděpodobností nastaveno na svém notebooku následující omezení:

  1. Na bezdrátovém adaptéru nemá nastaveno přidělování IP adresy ze serveru DHCP, ale má nastavnou IP ručne.
  2. V internetovém prohlížeči má nastaven proxy server.

Po dobu konání konference není ze strany Oddělení síťové infrastruktury poskytována žádná podpora účastníkům konference.

Před konferencí je možno připojení pořadatelům na jejich žádost předvést.

Dočasné účty pro hosty:

Od roku 2016 mohou zaměstnanci Vysoké školy ekonomické vytvářet dočasné účty do WiFi sítě conference. Tyto účty mohou posloužit hostujícím přednášejícím, návštěvám aj. Takovýto účet může vytvořit každý zaměstnanec VŠE s omezením jednoho aktivního účtu v jeden čas. Nový účet je možné vytvořit vždy až po vypršení platnosti předchozího. Platnost každého účtu je vždy do půlnoci dne vytvoření (účet vygenerovaný v šest hodin odpoledne se zneplatní o půlnoci téhož dne).

Účty je možné generovat v aplikaci Netreg, v menu naleznete položku „WiFi účet pro hosta“, kde stačí pouze stisknout tlačítko. Pod formulářem se zobrazí přihlašovací údaje, které poté může host využít. Stejné údaje dorazí i na Váš email.